Vnímavost a Síla

seminář pro muže

10:00 - 18:00

25.1. 2020

centrum Amrita ~ Bouzov

Jak spolu souvisí síla a citlivost a jakou roli hraje citlivost v mužském světě?

Citlivost je ve své podstatě schopnost/ochota vnímat, nechat na sebe působit život. Jejím opakem je hrubost/odpojenost, z nichž se rodí krutost. Jen ten, kdo necítí, může být krutý.

Všichni jsme cítící bytosti, ale vzhledem k silně potlačující a deformující výchově někteří z nás museli svou přirozenou citlivost utlumit. To už je poměrně známá písnička, že?

Především muži mají potom ze své citlivosti strach. Může jim připadat zženštilá a různými způsoby nepřijatelná. Mají obavu, že citliví by byli slabí, přemožitelní, zneužitelní, manipulovatelní atd. Takových představ je v mužském kolektivním nevědomí zatím ještě mnoho.

Ve skutečnosti je tomu ovšem právě naopak.

Může bojovník bojovat či tanečník tančit, když je strnulý? Může, ale špatně. Aby bojovník bojoval dobře a tanečník dobře tančil, potřebují být uvolnění. Uvolnění je základním předpokladem schopnosti vyjadřovat kvalitu síly.

Jedině uvolněným systémem proudí životní energie a životní energie rovná se síla. Člověk, který popírá a jakýmkoliv jiným způsobem drží na uzdě svou citlivost, je vždy strnulý, protože je toho tolik, co musí skrývat.

Jedním z kroků, které musí muž na své cestě za naplněním svého potenciálu udělat, je tedy přiznání a smíření se s vlastní citlivostí. Jde o proces vnitřní integrace ženských kvalit.

Dalším krokem je potom objevování ryzí kvality mužské a tou je nadhled. Muž poznává, že přestože je hluboce vnímavý a plný dojmů, tyto nemají sílu vytrhnout ho z vnitřního klidu. Zakouší tak aspekt Šivy a vyzařuje sílu světla vědomí.

Ve vnitřním světě funguje jednoduchá rovnice. Když je prožívání života povrchní, je velmi pravděpodobně povrchní i ukotvení ve vědomí a celkový potenciál muže.

Odvaha hluboce prožívat ho naopak dříve či později donutí objevit mocnou kvalitu nadhledu. Jeho vědomí potom snadno pronikne vodami emocí jako ztopořený lingam světla stejně jako pronikne mlžnými formami tohoto světa, aby naplnil svůj potenciál.

Tak nachází muž svou autentickou sílu. Právě tu sílu, které se na samém počátku snažil mylně dosáhnout tím, že potlačoval svou emocionalitu.

∗∗∗∗∗∗∗

Muži, zvu Vás k procesu nahlížení Vašeho vnitřního světa.

Zvu Vás k upřímnému sebezkoumání, neboť právě to Vás osvobodí a promění.

Součástí programu bude sdílení v kruhu, meditační praxe a prožitková cvičení odpovídající aktuálním potřebám skupiny. Bude také vyhrazen prostor pro otázky a odpovědi. 

Co Vás čeká

  • Sdílení v kruhu
  • Meditační praxe
  • Léčení psychologické struktury
  • Sebezkoumání / prožitková cvičení
  • Možnost individuální konzultace
  • Praktické ukotvení a integrace

Praktické info

Je možné zvolit výši příspěvku.

( Zvolenou výši příspěvku uveďte do pole "vzkaz" v přihlašovacím formuláři. )

Zvýhodněný příspěvek (studenti, lidé ve finanční tísni atd.) ~ 1300 Kč

Základní příspěvek ~ 1800 Kč

Sponzorský příspěvek na budování centra Amrita ~ 2500 Kč

Počet míst je omezen na 15.

Bližší informace obdržíte v emailu týden před akcí.

Před akcí propojím účastníky do spolujízd.

Těším se!

Jan Nammo

Setkáním Vás provede Jan Nammo Bradáček - manžel, otec a spirituální průvodce individuálními i skupinovými procesy. Společně se svou ženou Kushi napsali Ebook Světlo vědomého vztahu a provází jednotlivce i páry cestou nového paradigmatu života, vedou svatební a jiné rituály, transformační skupiny, vychovávají dceru Kailu a budují meditační centrum Amrita v Bouzově u Olomouce. 

Více o Nammovi zde >>>